10 травня, п’ятниця, Початок Новенни до Святого Духа або довільний спомин св. Йоана Авільського, пресвітера і Вчителя Церкви

Християнський підхід до страждання радикально відрізняється від поглядів сучасного світу. Світ без Бога не розуміє духовної природи людини, а перед стражданням є абсолютно безпорадним. Таким чином, раціональний світ намагається фальсифікувати або приховувати страждання. Простий приклад жінки, що народжує, пояснює все так глибоко і ясно, що інші слова не потрібні.

___________________

довільний спомин св. Йоана Авільського, пресвітера і Вчителя Церкви

Святий Йоан народився 1499 р. в Авілі (Іспанія). Навчався на юриста в університеті Саламанки, але покинув студії та піддався суворій аскезі. Пізніше звернувся за духовною порадою до францисканця в Алькалі, закінчив навчання вже з філософії і теології, був висвячений. Єпископ Севільський звернув увагу на його проповідницький талант і звелів служити в Андалузії. Ревні проповіді св. Йоана навертали багатьох людей. Був ректором університету в Баесі. Велику увагу приділяв формації священників. Серед його дру- зів були Ігнатій Лойола, Йоан від Хреста, Тереза Авільська. Помер 1569 р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *