Святий Йоан Марія Віанней, син убогих селян, народився в Дарділлі біля Ліону в 1786 році. З наймолодших років він відзначався побожністю і любов’ю до бідних. У 1815 році, подолавши великі труднощі, він став пресвітером. Незабаром став настоятелем в Арсі. Молитвою, самозреченням та ревною пастирською працею відновив занедбану парафію. Його святість притягувала тисячі паломників з далеких країв.
Виснажений важкою працею та самозреченням, св. Йоан Марія помер в Арсі 4 серпня 1859 року. Є
покровителем настоятелів.
![4 серпня, п’ятниця, обов’язковий спомин св. Йоана Марії Віаннея, пресвітера](https://triitsia.com/wp-content/uploads/4-serpnya.png)