28 вересня, четвер, довільний спомин св. ВАЦЛАВА (В’ячеслава), мученика

28 вересня, четвер, довільний спомин св. ВАЦЛАВА (В’ячеслава), мученика; довільний спомин свв. ЛАВРЕНТІЯ РУЇСА і сподвижників, мучеників

Був сином князя Вратислава І і княгині-язичниці Драгоміри. Коли йому було 13 років, Вратислав І помер, а його вихованням у християнському дусі зайнялася бабця, майбутня свята Людмила, мати натомість виховувала його молодшого брата Болеслава. Близько 925 року Вацлав почав керувати країною, активно впроваджуючи християнську віру. Власне тоді було скінчено будівлю готичного собору св. Віта у Празі. Дії Вацлава не подобались заможним і впливовим поганам, які вважали, що християнізація країни призведе до її залежності від Германської імперії. Це протистояння остаточно призвело до повстання. Згідно з літописом, св. Вацлава вбив його рідний брат Болеслав в дверях церкви. Сталося це у 929 році. Дуже швидко Вацлава проголосили святим, як мученика. Він є головним покровителем Чехії.


довільний спомин свв. ЛАВРЕНТІЯ РУЇСА і сподвижників, мучеників

На початку XVII століття в місті Нагасакі загинуло 16 мучеників за віру Христову. Вони належали до
Ордену Проповідників або були пов’язані з цим орденом як терціарії і члени братств. Серед них було дев’ять пресвітерів, двоє монахів, дві діви і троє мирян. Один з них, Лаврентій Руїс, батько родини, походив із Філіппін. Всі вони поширювали християнство на Філіппінах і японських островах. Їхнє життя і смерть стали насінням християнства для цих країн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *